Dzień Informacyjny LIFE

Już po raz dziesiąty Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje Dzień Informacyjny LIFE, który odbędzie się w tym roku 25 kwietnia w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Rok 2017 jest ostatnim, w którym Polska ma zarezerwowane środki dla podprogramu środowisko w wysokości ok. 40 mln euro.

Dzień Informacyjny LIFE jest okazją do zdobycia wiedzy o możliwościach finansowania projektów z Programu LIFE, a także do wymiany doświadczeń z innymi beneficjentami oraz zaprezentowania działań realizowanych w ramach projektów szerokiemu gronu potencjalnych wnioskodawców.Wydarzenie to jest organizowane w nowej, rozszerzonej formule, tak by był atrakcyjny zarówno dla osób, które poszukują wiedzy niezbędnej do napisania wniosku, jak i dla tych, którzy chcą szczegółowo zapoznać się z zagadnieniami merytorycznymi.

W programie Dnia Otwartego Life przewidziano sesję ogólną oraz trzy sesje tematyczne. Sesja ogólna skierowana jest przede wszystkim do osób, które przygotowują się do złożenia wniosku w naborze LIFE i szukają podstawowej wiedzy o programie. Natomiast w trakcie sesji tematycznych będzie można zapoznać się z konkretnymi zagadnieniami: ?Innowacyjne projekty LIFE nastawione na rynek >>Close to market<<?, ?LIFE na rzecz samorządów? oraz ?Ochrona przyrody/Zarządzanie i informacja ? Kampanie ogólnokrajowe i międzynarodowe LIFE?. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję zapoznania się z doświadczeniami beneficjentów programu, którzy podzielą się swoją wiedzą dotyczącą sprawnej realizacji projektów LIFE.

Dzień Informacyjny będzie miał charakter otwarty. Zapisy na to wydarzenie przyjmowane są przez NFOŚiGW do 20 kwietnia poprzez FORMULARZ ON-LINE (przekierowanie)(link otwiera się w nowym oknie).

Ministerstwo Środowiska zachęca do udziału w tym wydarzeniu.

Program konferencji, a także szczegóły dotyczące jej organizacji są dostępne na stronie NFOŚiGW(link otwiera się w nowym oknie).

Źródło: www.mos.gov.pl