Nowoczesne ogrzewanie domu

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania nie jest prostym zadaniem. Ważne jest, aby postawić na takie rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu. Producenci systemów grzewczych prześcigają się w pomysłach na to, w jaki sposób spełnić oczekiwania klientów. Pojawiają się nowe oferty i promocje. Jak nie zaginąć w gąszczu tych informacji ? O czym warto wiedzieć ? I co najważniejsze – na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

 Przed podjęciem decyzji

Budując lub gruntownie remontując dom stoimy przed nie lada wyzwaniem. Decyzja o wyborze odpowiedniego ogrzewania nie należy do najprostszych. Tym bardziej, że musimy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: konstrukcja i kubatura domu, położenie budynku oraz rejon kraju. Nie bez znaczenia pozostaje także obecność instalacji gazowej w pobliżu budynku.

Ważnym aspektem jest również to, by poradzić się ekspertów, którzy fachowo doradzą, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pomocna może być rozmowa z architektem. Dzięki niej zorientujemy się na przykład, jaki system grzewczy będzie odpowiedni do naszego domu.

Kto pyta, nie błądzi. Dlatego warto sprawdzić oferty kilku firm, zadzwonić, dopytać. Można również poszukać informacji w prasie branżowej oraz w internecie. Kupno odpowiedniego systemu grzewczego jest wyborem na długie lata. Z tego powodu zakup zależy poprzedzić dokładną analizą.

Kotły kondensacyjne? Dlaczego nie!

Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się kotły kondensacyjne. Zasada ich działania jest niezwykle prosta. Kondensacja polega na przejściu pary wodnej ze stanu gazowego w stan ciekły. Wówczas odzyskujemy tzw. ciepło utajone.

Produktami spalania w kotłach kondensacyjnych są, między innymi, dwutlenek węgla i para wodna. Temperatura przy powierzchni palnika dochodzi nawet do kilkuset stopni. I to ona przekazuje ciepło do ogrzania domu. W jaki sposób to się dzieje? Ciepło przekazywane jest do wody grzewczej, która przepływa przez wymiennik. Został on skonstruowany w taki sposób, aby sprowadzać temperaturę spalin poniżej punktu rosy. Dzięki temu para wodna skrapla się. W efekcie zostaje wytworzona energia.

Kotły kondensacyjne są niezwykle wydajne. Dobierając optymalną moc, zyskamy pewność, że nasz dom zostanie odpowiednio ogrzany. Nie będziemy musieli się również martwić o rachunki, ponieważ wysokosprawny kocioł, a takie ma swojej ofercie marka De Dietrich, jest rozwiązaniem doskonałym pod względem ekonomicznym.

Decydując się na takie ogrzewanie musimy mieć na uwadze fakt, że kotły kondensacyjne są sprawniejsze, jeśli są mniej obciążone. Wiąże się to z przede wszystkim z regularnymi przeglądami tych urządzeń.

Kotły kondensacyjne idealnie współpracują nie tylko z tradycyjnymi grzejnikami, lecz również z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym. Jest to rozwiązanie, które powoduje także oszczędności w zakresie wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

 Ogrzewanie i elektryczność

Czy można jednocześnie ogrzać dom i wytworzyć energię elektryczną? Oczywiście, że tak! Wszystko za sprawą mikrokogeneracji, czyli skojarzonego wytwarzania ciepła i prądu.

Systemy mikrokogeneracji składają się z kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą, które nie tylko ogrzewają budynki, lecz również wytwarzają energię elektryczną. Dzieje się tak dzięki pracy silnika, który energię cieplną zamienia na mechaniczną, a następnie na elektryczną. Można je swobodnie wykorzystywać w zróżnicowanej skali zarówno do ogrzewania budynków, jak i wytwarzania energii elektrycznej.

Takie nowatorskie rozwiązanie jest wskazane, jeśli zapotrzebowanie na energię cieplną jest wyższe niż 25000 kWh/rok, a na energię elektryczną niższe niż 3000 kWh/rok. Przy takim zużyciu urządzenia mikrokogeneracji zaczną przynosić wymiernie korzyści. Poza ochroną środowiska naturalnego, można zaoszczędzić na opłatach za prąd, produkując energię elektryczną.

Na jakie urządzenie warto postawić? Jednym z wielu urządzeń wkrótce dostępnych na rynku jest HybrisPower. W przeciwieństwie do systemów fotowoltaicznych jego montaż nie jest warunkowany orientacją geograficzną budynku, a prąd produkowany jest w okresach szczytowego zapotrzebowania. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii elektrycznej z sieci. Dodatkowym atutem w przypadku tego modelu jest to, że jego zainstalowanie nie wymaga pozwolenia na budowę. Urządzenie automatycznie synchronizuje się z siecią poprzez gniazdko elektryczne. Zmniejsza również zużycie paliw kopalnych i przyczynia się do ochrony środowiska, ograniczając emisję dwutlenku węgla. Dla przykładu, 1 kW mocy elektrycznej wytworzonej przez układ pozwala jednocześnie zapalić 10 żarówek o mocy 20 W (0,2 kW), zasilić telewizor (0,1 kW), komputer (0,1 kW) i pralkę (0,6 kW).

Regulacje Unii Europejskiej

Fot.3_De_DietrichWybierając odpowiedni typ ogrzewania do domu musimy pamiętać, aby zapoznać się z najnowszymi przepisami dotyczącymi systemów grzewczych. Jednym z nich jest Dyrektywa Ecodesign i Etykietowania Energetycznego, znana jako ErP lub Ekoprojekt, która wejdzie w życie 26 września 2015 roku. Dlaczego jest ważna dla osób, które planują modernizację lub instalację ogrzewania?

Ecodesign wiąże się ze specyficznym podejściem do projektowania produktów, z uwzględnieniem wpływu, jaki wywiera on na środowisko podczas całego cyklu funkcjonowania. Wprowadzony zostanie wymóg minimalnej sprawności oraz maksymalnego poziomu NOx i poziomu hałasu produktów wprowadzonych do sprzedaży. Produkty o mniejszej sprawności będą sukcesywnie wykluczane. Stosowanie urządzeń, które spełniają wymogi Ecodesignu ma skutkować zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych, przy jak najmniejszych kosztach wdrożenia i redukcji zużycia energii elektrycznej. Systemy grzewcze mają odpowiadać nowym europejskim normom i zużywać głównie odnawialne źródła energii. Ponadto, urządzenia powinny być wykonane z materiałów, które mogą być powtórnie użyte.

Dodatkowo, wejście w życie ErP wiąże się z podziałem na klasy energetyczne urządzeń grzewczych. Ich wprowadzenie spowodowane jest wzrostem sprzedaży systemów o niskiej efektywności cieplnej. Głównym wyznacznikiem zakwalifikowania urządzenia do konkretnej klasy energetycznej będzie wartość jego sezonowego współczynnika efektywności, czyli stosunku uzyskanej energii do wykorzystanej energii pierwotnej.

Ujednolicony system oceny urządzeń będzie dostępny dla nas w postaci obowiązkowej, małej kolorowej etykiety umieszczonej na produkcie, w instrukcji obsługi bądź w folderach reklamowych. Konsekwentne oznakowanie pozwoli jeszcze przed zakupem porównać jakość wybranego urządzenia. Nie oszukujmy się, każdy z nas chciałby mieć najbardziej efektywne, energooszczędne i opłacalne ogrzewanie.

– W kontekście ErP największymi wskaźnikami efektywności energetycznej legitymować się będą tzw. generatory hybrydowe, które łączą w sobie kilka sposobów i rodzajów wytwarzania energii. W bieżącej ofercie De Dietrich tego rodzaju hybryda występuje jako typoszereg MODULENS G AGC…/V220 SHL połączona z baterią solarną. Innym przykładem hybrydy, którą prezentują niektórzy producenci, jest połączenie w jednym urządzeniu kotła kondensacyjnego o wysokiej sprawności z powietrzną pompą ciepła małej mocy, do ok 8 kW – mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager, De Dietrich Technika Grzewcza.

Już wkrótce firma De Dietrich uruchomi specjalny serwis poświęcony wdrożeniu dyrektywy ErP w Polsce pod kątem produktów własnych. Informacje będą dostępne pod adresem www.erp-dedietrich.pl.

Instalacja grzewcza jest niezwykle ważna w każdym domu. Jeśli więc chcemy się cieszyć bezawaryjnym, sprawdzonym systemem, który nie zrujnuje domowego budżetu, a przy okazji będzie ekologiczny, poświęćmy chwilę na poszukanie niezbędnych informacji i rozmowę z fachowcem. Dzięki temu unikniemy nierozsądnych decyzji i niepotrzebnych niespodzianek.

————————————————————————————————————————
O MARCE DE DIETRICH:

De Dietrich to jedna z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług. Marka koncentruje się na zapewnieniu swoim Klientom wysokiego komfortu, oszczędności energii oraz ograniczeniu emisji substancji szkodliwych do środowiska. Więcej informacji: www.dedietrich.pl

Artykuł udostępniony przez firmę LET PR www.letpr.pl

how to start Cheap Jerseys China a steakhouse restaurant with picturesUnfortunately, the balance between vehicles and infantry is practically non existent. Watching an AT AT walker stomping towards your base is fun the first couple of times, until you realise that it’s nigh on impossible to take it down without the co operation of half of your team.. If you are going to gamble to profit, then for the inaugural few months this should be your conditioning were you will be doing a lot of work for little return, but you will also learn how to handle losing runs, how to cope with mistakes, and if it does all go improper and you lose the betting bank, you should have learnt a lot from it for as little loss as possible, as you should only ever bet what you can afford to lose, especially while proving to yourself you can profit. You may have a spare $10,000 available, but prove you can profit with a $1000 bank maiden, and then add to the bank monthly.. Probably the most notable of these sacrificial sites was discovered in 1999 on Llullaillaco volcano in Argentina. When Johan Reinhard and his team of high altitude archaeologists busted into the stacked stone burial chamber near the summit, they found a scene literally frozen in www.cheapoakleysell.com time, complete with untouched ceremonial items and three children who, without closer examination, could easily be mistaken for nappers. It’s not stupidity. Athletes live in a very insular world.’”. “Everything he’s done he’s deserved. He should cheap ray ban Sunglasses outlet be the face of this league with how his story, how he prepares he’s a family man. Tint one light green, one dark green, one black and one brown. You can also tint frosting orange or varying shades of brown for more variety or to match the party decor. In sports, mistakes http://www.bestfakesales.com/sale/ are the wild card the great equalizer. You can have the greatest team and game plan in the world, but if you make mistakes and don’t execute your game plan, it will be all for naught. Grape seed oil comes in behind hemp, comprised of 70 percent polyunsaturated fats. Flax seed oil delivers 58 percent of its fats from omega 3 fatty acids alone. As Brown attempted to maintain control of the aircraft, he took a quick glance out the window. To his dismay, he saw a German Messerschmitt piloted by 2nd Lt. The last time came after its previous Super Bowl title. The venture took some convincing because owners feared that the Packers would use the endowment for pay raises. An option then exists to extend it for an additional two years.Auckland Mayor Len Brown yesterday called the Nines “hugely nfl jerseys cheap successful” which Australian cities now wanted to emulate, while business group Heart of the City said major events were critical to building a modern urban economy.Auckland Tourism, Events and Economic Development (Ateed) chief executive Brett O’Riley, said: “We have demonstrated that the show truly Fake ray ban Sunglasses outlet never stops in Auckland and we can host a world class line up of sports, cultural and entertainment that has attracted visitors from around New Zealand and internationally.We estimate a total of 200,000 people have cheap China Jerseys enjoyed one of Auckland’s greatest weekends.”In particular, we are on Cloud Nine that we have successfully delivered the inaugural Dick Smith NRL Auckland Nines, our first home grown international sporting event. Aucklanders have done this city proud in the way they have embraced these events and our visitors.”The domestic visitor market is worth $1.3 billion a year to the city’s economy and the Ateed visitor plan aims to raise the value to $2 billion a year by 2021.
hird’s appeal ‘a long shot'(a, d, g) Representative fluorescence is shown for basal level, (b, e) after ATP stimulation, (h) after exposure to superoxide from xanthine + xanthine oxidase as a positive control, and (c, f, i) with superoxide scavenger, polyethylene glycol (PEG) SOD, as a negative control. Scale custom jerseys bar in (i) represents 50 and images are at original magnification. PESCA: Yeah, so well, there is this proposal and it was reported on and then Cheap Oakleys the coach in Cincinnati said, hey, good idea. So you have to realize student athletes don’t get paid. So why have smug people been making this claim for the past 20 years? The earliest reference anyone’s been able to come up with is the 1983 spy novel Berlin Game. A fictional character claims that Kennedy said he was a doughnut. Baratas Ray Ban Got you. Now I think your digital revenues in just the last reported quarter was probably inline to slightly below investor expectations. Romance, no doubt, owes Michael Kors outlet handbags its authentic nfl jerseys origin to ignorance, vanity, and barbour outlet superstition. In the dark ages of Louis Vuitton Sunglasses the World, when a man had Michael Kors outlet online sale rendered himself famous for wisdom or Michael Kors handbags valour, his family and adherents availed Michael Kors purse outlet themselves of nfl jerseys cheap his superior qualities, magnified michael kors tote his virtues, and represented his character High Heel wholesale china jerseys Shoes and person as sacred and supernatural. Or a coach should step in and cheap oakleys sunglasses say, this is going to hurt our team. It was very obvious, and I reported it during the game that Vontaze Burfict was out of control. LIKE a few of their AFL peers, the Western Bulldogs yesterday got back into the business of pre season training with one major difference. While the bulk of the competition won’t play for another four months, the Dogs will be pulling on the boots for their first hit out of a new campaign in just four days.. Pereira career as a rules analyst had a memorable start. His first day on the job coincided with Calvin Johnson apparent game winning touchdown catch in an opener at Chicago. One of the more positive sounding admonitions from health care reform opponents was that the United States had “the best health care in the world,” so why would you mess with it? Well, it’s true that if you want the experience the pinnacle of medical care, you come to the United States. And if you want the pinnacle of haute cuisine, you go to Per Se. Good day, everyone and welcome to the Genesco Fourth Quarter Fiscal 2016 Conference Call. Just a reminder, today’s call is being recorded. Defense is the mainstay of most teams in American Football. A good defense could be the deciding factor between a title winning team and any other team.